Përzgjedhja e kandidatëve për 2021! Spiropali: S' kemi nevojë për shfaqje me komisione si PD-ja

Elisa Spiropali në studion e Report Tv

1600110004_spiropali2.jpg

Ministrja e Shtetit për Marrëdhënien me Parlamentin Elisa Spiropali, është shprehur në emisionin "5 Pyetjet" nga Babaramo në Report Tv se kandidatët për deputetë të PD-së nuk kanë nevojë për shfaqje me komisione.

Duke iu referuar procesit që PD ka zgjedhur për kandidatët e saj, Spiropali thotë se PS-ja nuk kujtohet vetëm në periudhë zgjedhjesh për qytetarët, por ata janë gjatë gjithë kohës në terren.

"Ne nuk i seleksionojmë kështu me komisione që pastaj të vijnë dhe të jenë po të njëjtët emra. Nuk kemi nevojë për kështu shfaqjesh me komisione. Ne kemi marrëdhënie të rregullt me anëtarët e PS-së. Nuk kujtohemi vetëm në periudhë zgjedhjesh që të shkojmë në zyrat e PD-së, pasi i kishin bërë çorapë", deklaroi Spiropali.


Lajmi kryesor:

Spiropali për Report Tv: Rama meriton një mandat të tretë, në zgjedhje me aleat vetëm popullin! Nuk bëjmë shfaqje komisionesh si PD


//Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Rritje pagash për mjekët, infermierët e mësuesit me 6% në vitin 2022, a është e mjaftueshme?×

Lajmi i fundit

John

A do bëhet Shqipëria si e gjithë Europa, me moton: Kush grabit më tepër ai është usta dhe kush nuk plaçkit është krejt budalla!