Petkoviç: E vetmja gjë që di Kurti është nxitja e luftës

Petkoviç: E vetmja gjë që di Kurti është nxitja e luftës

Drejtori i Zyrës për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, Petar Petkoviç ka reaguar pas deklaratës së kryeministrit të Kosovës Albin Kurti, i cili tha se një fushatë dezinformimi po mbahet lidhur me vendimet e ekzekutivit  saj përket targave dhe dokumenteve serbe. Në reagimin e tij Petkoviç tha se e vetmja gjë që di Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, është "nxitja e luftës duke udhëhequr politikën e kërcënimeve dhe shantazheve”.

 “Me vendimet e tij të njëanshme për targat dhe dokumentet serbe, Kurti ka shkelur të gjitha marrëveshjet, duke përgatitur dhunën në veri. Këtë e ka konfirmuar sot duke bërë të ditur se nga 1 shtatori Prishtina do të vazhdojë me të ashtuquajturin reciprocitet, i cili ka për qëllim shfuqizimin e targave dhe dokumenteve serbe”, u shpreh Petkoviç.


Lajmi kryesor:

Kurti: Dezinformimi rreth reciprocitetit - përpjekje për destabilizimin e Kosovës


S.C/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A mendoni se vendosja e fashës 800 kWh do të sjellë kursim të energjisë?×

Lajmi i fundit

Meta kritika qeverisë në ditën Ndërkombëtare të Informimit: Propaganda autokratike s’mund të cenojë të drejtën kushtetuese për informim

Meta kritika qeverisë në ditën Ndërkombëtare të Informimit: Propaganda autokratike s’mund të cenojë të drejtën kushtetuese për informim