Petulla me kungull nga zonja Albana

Petulla me kungull

Përbërësit:

 • 250 gr miell
 • 2 kunguj
 • 1 lç kopër
 • 1 lk sodë
 • 1 ls erëza të ndryshme
 • 1 vezë
 • Kripë
 • Vaj për skuqje

Përgatitja:

Kalojmë në rende kungullin, e bashkojmë me miellin dhe përbërësit e tjerë. E lëmë të vijë pak dhe i skuqim petullat në vaj të nxehtë.

MC/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

 • Sondazhi i ditës:

  Joe Biden tërhiqet nga gara presidenciale në SHBA, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

Vala e të nxehtit po largohet, meteorologjia për Report Tv: Pas të mërkurës do kemi rënie temperaturash

Vala e të nxehtit po largohet, meteorologjia për Report Tv: Pas të mërkurës do kemi rënie temperaturash