Petulla me miell gështenje dhe kakao nga Shef Altin Prenga

Petulla me miell gështenje dhe kakao  nga Shef Altin Prenga

Përbërësit:

100 gr miell gështenje

100 gr miell normal

30 gr sheqer

Pak kanellë

Pak kakao

3 vezë fshati

500 ml qumësht

Përgatitja:

Në një tas përgatisim brumin e petullave, duke vendosur 3 kokrra vezë fshati që nuk duhet të rrihen më parë pasi humbasin vlerat e tyre në përgatitjen e brumit, por në to shtohen mielli gështenjës, mielli normal, sheqeri, kanella, kakao dhe qumështi, të gjithë përbërësit përzihen sëbashku, derisa të formohet një masë jo shumë e trashë dhe më pas janë gati për t’u pjekur.

MC/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Vrasja e policit, a rrezikon të përshkallëzohet konflikti Kosovë-Serbi?×

Lajmi i fundit

Eksperti i merkatos tregon skuadrat që Chelsea refuzoi për Armando Brojën! Fabrizio Romano: Do ketë rol të rëndësishëm

Eksperti i merkatos tregon skuadrat që Chelsea refuzoi për Armando Brojën! Fabrizio Romano: Do ketë rol të rëndësishëm