Phil Foden shkruan histori në ‘Premier League’ me golin e tretë të shënuar ndaj Brentford

Phil Foden shkruan histori në ‘Premier League’ me golin e tretë të shënuar ndaj Brentford

Festimi i Phil Foden dhe Guardiolas

Futbollisti anglez, Phil Foden ka shkruar vendosur një rekord të ri në Premier Ligë pasi kompletoi tre-golëshin e tij kundër Brentford të hënën në mbrëmje.

Goli i tretë i shënuar nga Foden ishte goli i 45-të i shënuar në xhiron e fundit të Ligës Premier, më shumë se kurrë më parë.

Rekordi i mëparshëm për numrin e golave ​​të shënuar në një xhiro me 10 ndeshje në Ligën Premier ishte 44, i vendosur në shtator 2020. Ky numër u barazua në fillim të majit të sezonit të kaluar.

Manchester City përfitoi maksimalisht nga humbja e Liverpool kundër Arsenal të dielën duke ngushtuar diferencën e pikëve për kreun e kampionatit.

B.V/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Rithemelimi propozon rikthimin e koalicioneve të vjetra, a jeni dakord?×

Lajmi i fundit

Ministri i Kosovës: Beogradi përgjegjës për tensionet mbi dinarin

Ministri i Kosovës: Beogradi përgjegjës për tensionet mbi dinarin