Pikët rekord të Napolit, Spaletti tregon 'recetën'! Mourinho: Roma s'e meritonte të humbiste

Napoli vijon të thellojë rekordin me ndjekësit në Seria A. Kjo pasi skuadra e Spaletti-t ia doli të fitonte 2-1 supersfidën e javës së 20 kundër Romës edhe pse fusha tregoi vështirësi të mëdha.

Ishte Osimhen ai që zhbllokoi shifrat me një eurogol në minutën e 17, duke çuar peshë zemrat e të gjithë tifozëve që ishin në stadiumin ‘Maradona’. Mirëpo në minutën e 75 El Shaarawy riktheu baraspeshën, duke zgjuar edhe shpresën e Romës për fitore. Gjithsesi ky rezultat nuk zgjati shumë pasi në vijim Simeone do realizonte një gol fantastik për të dalë me fitore dhe njëkohësisht duke e çuar diferencën me Interin ndjekës në 13 pikë.

Pas ndeshjes trajneri Spaletti nuk i kurseu lëvdatat për skuadrën, ndërsa saktësoi se këto rezultate janë fryt i impenjimit të jashtëzakonshëm. Sakaq Mourinho u shpreh se ‘Roma nuk e meritonte të humbte’. Ai shtoi se ‘ndonjëherë kemi marrë fitore të pamerituara, por kundër Napolit rezultati i drejtë ishte të paktën barazimi’.

Ne.k./r.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A e zgjidh problemin me shqiptarët në Britani vizita e Ramës në Londër?×

Lajmi i fundit

Clippers i kthen borxhin Oklahomës, rezultatet e ndeshjeve në NBA

Clippers i kthen borxhin Oklahomës, rezultatet e ndeshjeve në NBA