Pioli beson te përmbysja, trajneri i Milanit: Arbitrim i njëanshëm, kemi besim te Leao

Pioli beson te përmbysja, trajneri i Milanit: Arbitrim i njëanshëm, kemi besim te Leao

Stefano Pioli

Milani humbi 0-2 me kushërinjtë e Interit në gjysmëfinalen e parë të Champions League. Në "San Siro", zikaltërit ishin më të vendosur në fushë, teksa shënuan dy gola të shpejtë në fillimin e lojës. Pas ndeshjes trajneri i Milanit, Stefano Pioli foli për mediet duke vendosur në pah meritat e kundërshtarit dhe kritikat për arbitrin spanjoll Gil Manzano.

"Ne luajtëm më mirë në pjesën e dytë, por nuk arritëm të shënonim. Kjo është diferenca në këto nivele. Ne donim një tjetër paraqitje dhe një rezultat tjetër. Megjithatë duhet të besojmë te ndeshja e kthimit, sepse episodet mund të ndryshojnë lojën. Nuk më pëlqeu arbitri, pashë të përdoreshin standarde të dyfishta.

Leao? Ne e dimë rëndësinë e tij, nuk ishte në gjendje për sonte. Kanë mbetur gjashtë ditë dhe duhet të presim edhe pak. Shpresa është që ai të luajë në gjysmëfinalen e kthimit.

Donim të ishim kompaktë, intensivë dhe agresivë. Interi fitoi shumë duele, topa të dytë, e mori lojën në dorë. Zikaltrit ishin të mirë në shënimin e dy golave ​​dhe ndeshja u bë shumë e komplikuar, e vështirë nga pikëpamja taktike dhe mendore, por pashë një reagim të madh. Këtë reagim dua ta shoh edhe në ndeshjen e dytë", tha Pioli mes të tjerash.

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • e drejta: 11/05/2023 10:20

  AL 16 MAGGIO SARA LA STESSA MUSICA,,,OVUNQUE E DOVUNQUE FORZA I N T E R AMALA

  Përgjigju
 • Haha: 11/05/2023 09:37

  Hahaaaa, Gjynaf Pioli dhe tifozet !

  Përgjigju
 • Sondazhi i ditës:

  Gjykata e Apelit i jep vulën e PD-së Berishës, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

Tiranë/ Blushi publikon peticionin e qytetarëve të njësisë numër 2: Të hiqen kangjellat që ndajnë rrugët! Na dëmton bizneset dhe jo vetëm

Tiranë/ Blushi publikon peticionin e qytetarëve të njësisë numër 2: Të hiqen kangjellat që ndajnë rrugët! Na dëmton bizneset dhe jo vetëm