'Pitbulli' i Kombëtares rikthehet 'të kafshojë', Keidi Bare shekullor në Spanjë

'Pitbulli' i Kombëtares rikthehet 'të kafshojë', Keidi Bare shekullor në Spanjë

Keidi Bare

Sylvinho mund të 'fërkojë duart', pasi Keidi Bare është rikthyer ai i mëparshmi në mesin e fushës. Pas shumë lëndimeve dhe javëve jashtë fushës, "Pitbulli" i Kombëtares ka marrë minuta të rëndësishme me Espanyol në La Liga 2 dhe ka vendosur një rekord.

Fieraku tanimë ka shkuar në kuotën e 100 ndeshjeve me Espanyol dhe bardheblutë e Barcelonës i kanë dhuruar një fanellë speciale duke kujtuar se është shekullor.

I fortë dhe me grintë në mesin e fushës, Bare shihet si një element cilësor edhe për kuqezinjtë që luajnë në fazën finale të Euro 2024. Shqipëria e futbollit nga 14 qershori është shortuar në grupin B të "Gjermani 2024" dhe ka përballë as më pak e as më shumë emra si Spanja, Italia dhe Kroacia.

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Ilir Meta sulmon kreun e SPAK, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

Conference League/ Dramë në 120 minuta dhe penallti, Fiorentina dhe Aston Villa kalojnë në gjysmëfinale

Conference League/ Dramë në 120 minuta dhe penallti, Fiorentina dhe Aston Villa kalojnë në gjysmëfinale