Plagos me thikë bashkëmoshatarin e tij, arrestohet një i mitu

Nga ana e Seksionit për Krimet ndaj Jetës dhe Lirisë së personit, u bë arrestimi në flagrancë i minorenit E.Ll 16 vjeç, banues në Berat.

Arrestimi i këtij shtetasi u bë pas një konflikti për motive të dobëta, ka plagosur rëndë me thikë shtetasin R.H, 15 vjeç, banues në Berat, i cili merr ndihmën mjeksore në Spitalin Rajonal të Beratit dhe ndodhet jashtë rrezikut për jetën.

Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Vlorë, Seksioni për të Mitur, për veprën penale "Plagosje e rëndë me dashje", parashikuar nga neni 88 i Kodit Penal.


Redaksia Online
(F.T/shqiptarja.com)

  • Sondazhi i ditës:

    Lista e PS për 14 Majin me 44 rikandidime e 17 emra të rinj, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

Po bënin alpinizëm, rrëshqasin nga dëbora 4 alpinistë serb që po kalonin nga Valbona në Theth! Njëri transportohet drejt QSUT