Plagoset në protestë fotografi, shfaqet i gjakosur në kokë

Prej me shumë se dy orësh situta në protestën e opozitës është acaruar, ku ka patur përplasje të vazhdueshme me forcat e rendit.

Ndërkohë një fotograf ka mbetur i plagosur në kokë ku në foto shfaqet i gjakosur. Bëhet fjalë për fotografin, Arben Dajçi.

Ndërkohë që shkaqet e plagosjes se Dajçit ende nuk dihen edhe pse PD ka deklaruar  se ai nuk është plagosur nga protestuesit. Por nga ana tjetër protestuesit shihen vazhdimisht teksa hedhin kapsolla dhe sende te forta në drejtim të policisë gjë që mund të ketë shkaktuar edhe plagosjen e fotografit. Ndërkohë policia është përgjigjur me gaz lotsjellës


Lajmi kryesor:

4 orë dhunë e tentativa për të sulmuar Kuvendin, Basha: Ja dolëm të mbanim protestën më të madhe (VIDEO)


E.L./G.M./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A do i kërkoni presidentit Meta shpërndarjen e parlamentit?