Plagosi 2 persona, Aldo Gjini në kërkim nga EUROPOL për tentativë vrasje, trafikim armësh dhe municionesh luftarake! I arrestuar edhe në 2016 në Itali për shpërndarje droge

1627160002_page.jpg

Aldo Gjini

Në kërkim nga EUROPOL, por kjo nuk e pengonte Aldo Gjin in që të lëvizte i lirë në Shqipëri. Autori i plagosjes së dyfishtë mbrëmjen e sotme në Tiranë, rezulton në kërkim për tentativë vrasje, trafikim armësh dhe municionesh luftarake. Ai dyshohet autor i një plagosje të ndodhur më 24 nëntor të viti 2020 në Luksemburg. Po ashtu, në vitin 2016 ai është arrestuar në Itali, për shpërndarje droge. Në pranga, asokohe ranë edhe vëllai tij, Andis Gjini. Ata akuzoheshin se ishin pjesë e një bande të lëndëve narkotike, pasi furnizonin me kokainë dhe marijuanë rrethinat në Ascoli Piceno. 

1627160792_page.jpg

Skeda e EUROPOL


Lajmi kryesor:

Pas 'fërkimit' të makinave, i riu nxjerr pistoletën dhe qëllon dy persona në Tiranë, i lë të plagosur! Autori në kërkim ndërkombëtar nga EUROPOL për tentativë vrasje dhe trafik armësh


J.SH./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Nisja e vitit të ri shkollor të hënën, a jeni dakord me mësimin me turne dhe orët e shkurtuara për nxënësit?×

Lajmi i fundit

John

Të shtëna me armë zjarri në Theth, plagoset një person