POP 5

Lajmet më të lexuara të 5 minutave të fundit

Plagosi me thikë të birin, lihet në burg 65-vjeçari në Korçë

Gjykata e Rrethit Gjyqësor në Korçë

Ylli Sulejmani, 65-vjeçari  i cili pak ditë më parë plagosi me thikë të birin pas një sherri banal në familje është lënë ditën e sotme në burg nga Gjykata e Korçës.  

Burime për Shqiptarja.com mësojnë se prokuroria ka kërkuar ditën e sotme masën e arrestit me burg për 65-vjeçarin Ylli Sulejmani  gjë që është pranuar pranuar nga gjykata e këtij rrethi.

Këtë të hënë, 65-vjeçari Suljemani ndodhej në gjendje të dehur, kur mësohet se është konfliktuar me të birin e tij duke e goditur atë me një thikë në qafë. Ngjarja e rëndë është parandaluar menjëherë nga policia e cila pasi është lajmëruar nga familjarët ka rritur në kohë në vendngjarje dhe ka arrestuar babain e 36 vjeçarit. (Lexo këtu)

b.xh.
Komento