Autorët identifikohen, kishin armë me vete! S'iu bindën urdhrit të policëve për të ndaluar, pas përplasjes fizike, i qëlluan me armë

Autorët identifikohen, kishin armë me vete! S'iu bindën urdhrit të policëve për të ndaluar, pas përplasjes fizike, i qëlluan me armë

1618321700_MAMURRA.jpg

Detaje të reja zbardhen nga plagosja e 2 efektivëve të policisë në Mamurras.

Efektivët e policisë kanë qenë në patrullim në qendër të qytetit dhe kanë tentuar të ndalojnë makinën e autorëve për verifikim. Këta të fundit nuk i janë bindur urdhërit për kontroll dhe janë përplasur fizikisht me policët, me pas sherri ka degraduar në përdorimin e armëve.

Sipas të dhënave ata janë identifikuar autorët por emrat nuk bëhen ende me dije. Ata kishin dhe armë me vete. Në vendin e ngjarjes ndodhen forca të shumta policie, ata të RENEAS dhe një autoblind. Po bëhet edhe kontroll i kamerave te sigurisë së bizneseve.


Lajmi kryesor:

Mamurras, patrulla konfliktohet me 4 persona, polici nxjerr armën dhe plagos 2 kolegët e 1 të përfshirë! 7 të shoqëruar nga fisi i ish-deputetit Mhill Fufi


  • Sondazhi i ditës:

    A mendoni se vendosja e fashës 800 kWh do të sjellë kursim të energjisë?×

Lajmi i fundit

Skemë mashtrimi me TVSH nga 13 subjekte, dëm mbi 3 milionë euro! Prokuroria e Tiranës: Dyshohet se janë përfshirë punonjës administrate

Skemë mashtrimi me TVSH nga 13 subjekte, dëm mbi 3 milionë euro! Prokuroria e Tiranës: Dyshohet se janë përfshirë punonjës administrate