Gallatë në rrjet, paditet kopshti zoologjik në Egjipt, lyeu gomarin si zebër për të mashtruar vizitorët

Gallatë në rrjet, paditet kopshti zoologjik në Egjipt, lyeu gomarin si zebër për të mashtruar vizitorët

Gomari i lyer si zebër

Një kopësht zoologjik është paditur në Egjipt, pasi dyshohet se pikturoi një gomar si zebër për të mashtruar vizitorët.

Fotot e gomarit të lyer si zebër u shpërndanë shumë në rrjet, duke u komentuar gjerësisht. Mashtrimi i kopështit zoologjik u zbulua pasi një student, Mahmoud Sarhan, hodhi fotografitë në Facebook pas vizitës në kopshtin zoologjik të Kajros.

Veshët e mëdhenj të gomarit ishin detaji që nxorrën zbuluar mashtrimin e kopshtit zoologjik.

Komentuesit panë se në disa vende vijat e zebrës ishin hapur, duke pyetur çfarë kafshe ishte.

Kopështi zoologjik nga ana tjetër ka mohuar faktin se zebra që iu shit vizitorëve në fakt ishte gomar.

Parku bashkiak International Garden, nuk është kopsht zoologjik i vetëm që paditet për mashtrim të vizitorëve. Në vitin 2009, një kopësht zoologjik në Tibet, mashtroi vizitorët duke shitur një qen si një “luan”.

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Fredi Bushaka: 27/07/2018 16:55

  Të lyejnë dhe Nokërrinë e Mulëve si shenjë pagëzimi për të kaluar nga e keqja drejt të mirës. Sa të ketë Mulër kuvendi, negativitet do të prodhohet. Tu dërgojmë Mulin që ta lyejnë bashkë me Paloqen dhe Ballifarrinjtë!

  Përgjigju
 • Besford këlluf gjoleka: 27/07/2018 16:31

  Ore po pse nuk lyn dhe salën kshu se del der kingu maloku . Harova duhet ly dhe mul noka .

  Përgjigju
 • Sondazhi i ditës:

  Pse po tërhiqen kandidatët e Partisë Demokratike?



×

Lajmi i fundit

Tre hanxhinjtë e Sali Berishës dhe të ndjekësve të tij!

Tre hanxhinjtë e Sali Berishës dhe të ndjekësve të tij!