Plasaritet pallati në Bulqizë, banorët dalin jashtë nga banesa: Do e kalojmë natën te të afërmit

 

Nga Bulqiza ku edhe janë ndjerë të forta lëkundjet e tërmetit me epiqendër në Klos, korrespondenti i Report Tv ishte në një pallat që kishte dëme materiale që nga tërmeti i 26 nëntorit 2019, por që plasaritjet ishin shtuar.

Kryefamiljari tha në një intervistë për Report Tv se ndihen shumë të frikësuar dhe se banorët e pallatit të gjithë kanë dalë jashtë nga banesa.

‘Tërmeti ishte shumë i fuqishëm, mbajti për disa sekonda. Kemi dalë nga banesa. Është çarë goxha nga lëkundjet e tërmetit të kaluar të gjithë banorët kanë dalë jashtë nga frika. Kanë dalë me fëmijët e vegjël dhe banorët janë shumë të shqetësuar. Natën kemi dalë të shohim të ndonjë mik i joni.- u shpreh ai.


Lajmi kryesor:

Tërmet me magnitudë 4.7 ballë me epiqendër në Klos, lëkundje të forta ndihen në Tiranë e disa qytete të vendit! Sizmiologu: S'ka vend për panik


M.Q./LR/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A e zgjidh problemin me shqiptarët në Britani vizita e Ramës në Londër?×

Lajmi i fundit

Marrëveshja SHBA-Kanada, synon t'i japë fund kalimeve të emigrantëve mes të dy vendeve

Marrëveshja SHBA-Kanada, synon t'i japë fund kalimeve të emigrantëve mes të dy vendeve