Plasi mes Ilda Bejlerit dhe Shakohoxhës, 'sebepi' i sherrit ishte kjo femër

Plasi mes Ilda Bejlerit dhe Shakohoxhës, 'sebepi' i sherrit ishte kjo femër

Pak ditë më parë u bë e ditur se Ilda Bejleri ka vendosur të largohet nga Supersport pas 11 vitesh karrierë si gazetare sportive. U tha se arsyeja e largimit ishte një sherr me Dritan Shakohoxhën. 

Sipas burimeve të "Panorama plus", shkak i këtij sherri është bërë një ridimensionim i hapësirave televizive mes prezantuesve. Shakohoxha ka dashur t’u japë përparësi moderatoreve të reja, siç është Lei Kraja, por Ildës kjo nuk i ka pëlqyer aspak, pasi do të mund të interpretohej si rënie nga froni. Situata ka degjeneruar në konflikt e deri në marrjen edhe Ilda ka marrë vendimin për t'u larguar puna. 

Në një intervistë për "Pushime on Top", Dritan Shakohoxha u shpreh se ka qenë ai i pari që e ka punësuar Ilda Bejlerin në televizion bashkë me djemtë e stafit dhe ishte po ai që i dha lajmin e largimit nga puna moderatores.

Pas kësaj deklarate, Ilda reagoi ka reaguar me një foto të postuar nga pushimet në Greqi ku i drejtohet Shakohoxhës. "Nga puna të heqin e të marrin pronarët, jo komentatorët e ndeshjeve", shkruan Ilda duke shkelur syrin.

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

  • Vlore: 12/08/2019 12:25

    Hahaha ky dhe per komentator nuk ben.. Kjo te pakten i shikon te pasmet

    Përgjigju
  • Sondazhi i ditës:

    Mendoni se arrihet objektivi i qeverisë për pagë mesatare 900 euro?×

Lajmi i fundit

DASH e shpalli ‘Non Grata’ Berishën, 65% e shqiptarëve e mendojnë të drejtë vendimin amerikan

DASH e shpalli ‘Non Grata’ Berishën, 65% e shqiptarëve e mendojnë të drejtë vendimin amerikan