Platforma për bashkëqeverisje, 'Ligjet' miratojnë në parim me 12 vota pro, 6 kundër

Komisioni i Ligjeve ka miratuar në parim projektligjin për 'Agjencinë për dialog dhe bashkëqeverisje' me 12 vota pro dhe 6 kundër. Ky projektligj i prezantuar na ministrja e Shtetit Elisa Spiropali solli debate mes PS dhe PD në Komisionin e Ligjeve.   


Lajmi kryesor:

'Ligjet' diskutojnë platformën e Qeverisë për bashkëqeverisje, Xhafaj: ProjektLigji është i shkruar keq! Korreshi: Duket si çorape leshi e veshur në behar


I.K./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A duhet ta legalizojë Shqipëria kanabisin për qëllime mjekësore?×

Lajmi i fundit

John

Australia ofron gaz për Evropën mes shtimit të krizës Rusi-Ukrainë