'Po kalojmë mirë, kemi mbledhur kërpudha', familjari rrëfen mesazhin e fundit nga vëllai, para se të humbte jetën nga helmimi së bashku me gruan dhe nënën

'Po kalojmë mirë, kemi mbledhur kërpudha', familjari rrëfen mesazhin e fundit nga vëllai, para se të humbte jetën nga helmimi së bashku me gruan dhe nënën

Fotoja që viktima i dërgoi të vëllait

Fotoja e fundit që Afrim Haliti i dërgoi vëllait

Vëllai i Afrim Halitit, i cili humbi jetën pas helmimit nga kërpudhat, së bashku me nënën dhe gruan, ka treguar mesazhin e fundit që mori nga ai. Në dëshminë e tij në polici, vëllai i viktimës tha se ai i kishte dërguar një foto, duke i treguar se ata ishin në pyll duke mbledhur kërpudha dhe se po kalonin shumë mirë, por më pas mori lajmin ata ishin shtruar në spital.

 “Vëllai me çoi këtë foto dhe më tha qe ‘po kalojmë mirë, kemi mbledhur kërpudha ne pyll’. Djali ka ardhur pasi mësoi se familjaret u shtruan në spital. Në polici djali tha se vëllai nena dhe kunata kanë konsumuar kërpudhat e mbledhura në pyllin e Lalzit. Djali do tërheqë trupat nga morgu i Tiranës, për t’i çuar në Gjilan ku do bëhet varrimi i tyre”, ka thënë ai.


Lajmi kryesor:

U helmuan nga kërpudhat në Gjirin e Lalzit, humbin jetën 3 anëtarët e familjes nga Gjilani! Kreu i qendrës shëndetësore Manëz për Report Tv: Janë ndjekur të gjitha protokollet, nuk ka pasur neglizhencë


  • Sondazhi i ditës:

    Hetime për korrupsion dhe pastrim parash për Gërdecin, do bëhet drejtësi?×

Lajmi i fundit

PD e Berishës denoncon: Qeveria dhe Veliaj kanë frikë nga popullariteti i Luiz Ejllit, po i bëjnë presion Top Channel që ta godasin Luizin pse ai mbështet Saliun

PD e Berishës denoncon: Qeveria dhe Veliaj kanë frikë nga popullariteti i Luiz Ejllit, po i bëjnë presion Top Channel që ta godasin Luizin pse ai mbështet Saliun