Po parkonte makinën, 31-vjeçarja në Korçë i jep gaz mjetit dhe përfundon në trotuar, plagos këmbësorin! Shoqërohet në polici (VIDEO)

Një aksident ka ndodhur mëngjesin e kësaj të mërkurë tek këmbimi valutor në Korçë.

Një 31-vjeçare cila drejtonte mjetin 'Tip Benz' teksa ishte duke parkuar i ka dhënë gaz automjetit duke përfunduar mbi trotuar.

Si pasojë ka mbetur i lënduar një person i cili ishte duke kaluar në trotuar dhe ka pësuar dëmtime të shumta në këmbë. I lënduari po transportohet drejt spitalit ushtarak, për shkak të dëmtimeve të rënda në këmbë.

Ai është transportuar drejt Spitalit Ushtarak, për shkak të dëmtimeve të shumta. Drejtuesja e mjetit, ndodhet e shoqëruar në Komisariat ku po kryhen veprimet e nevojshme procedurale.

'Mëngjesin e sotëm, në lagjen nr. 9, Korçë, pranë ish-Valutës, shtetasja Xh. A., 31 vjeçe, banuese në Korçë, gjatë kryerjes së manovrave për parkim, ka humbur kontrollin e mjetit tip "Benz" të cilin drejtonte dhe për pasojë, ka hipur mbi trotuar duke dëmtuar kalimtarin J. P., 47 vjeç, banues në fshatin Lavdar, Korçë.

Ky shtetas pas mjekimit të marrë në Spitalin e Korçës, u transportua në Tiranë për mjekim më të specializuar. Drejtuesja e mjetit, ndodhet e shoqëruar në Komisariat ku po kryhen veprimet e nevojshme procedurale. Grupi hetimor po punon për të sqaruar rrethanat e aksidentit.'- njofton policia.

1623828723_korce.jpg

1623829941_KORCA2.jpg

Foto nga vendi i ngjarjes

 

M.Q./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A duhet të bëhet me detyrim vaksinimi kundër COVID-19?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Zjarret 'pushtojnë' vendin nga veriu në jug, 9 vatra aktive, digjen me dhjetëra hektarë pyje! Situata kritike në Gjirokastër e Karaburun, po ndërhyhet nga ajri