Po shikonte Spanjë-Itali, grabitësit hyjnë dhe vjedhin shtëpinë e Roberto Baggio, ish futbollisti u ça në kokë gjatë përpleshjes me ta

Grabitet teksa shikonte ndeshjen e europianit mbrëmjen e djeshme, Spanjë – Itali, ish futbollisti Roberto Baggio. Ai ishte në vilën e tij në Altavilla Vicentina duke ndjekur kombëtaren italiane kur një grup prej 5 personash kanë hyrë në banesën e tij, të armatosur rreth orës 22:00.

Baggio është munduar të përballej me ta dhe t’i sprapste por është goditur në kokë me pistoletë, gjë që i ka shkaktuar një të çarë.

Më pas ata u mbyllën në një dhomë të vilës. Hajdutët kanë grabitur ora, bizhuteri dhe para.

Futbollisti ka thyer derën kur ka kuptuar që grabitësit janë larguar dhe ka lajmëruar më pas policinë. Ndërkohë janë marrë në mbikqyrje nga policia të gjithë pamjet e kamerave të sigurisë.

G.K/I.M/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Alb: 21/06/2024 15:56

  Per ta po ikun ne duba pasonike

  Përgjigju
 • HAJDAR REXHEP BULE LEKA [ KEPI ]: 21/06/2024 13:30

  Hajdut të poshtër po pa tjetër ka qen sy peshkaqeni xen që e ka organizuar këtë vjedhje. Se familja Sali Bajga është familje super hajdute.

  Përgjigju
 • kaborale: 21/06/2024 12:36

  te felliqur kushdo qe e ka bere kete akt shqiptare romune apo afrikani

  Përgjigju
 • shperthyesi: 21/06/2024 09:53

  Los Skifterios de Laci

  Përgjigju
 • Ardi: 21/06/2024 09:49

  Shqiptar patjeter nese zbulohen lajmi do mari dhene

  Përgjigju
 • A. N.: 21/06/2024 08:58

  Skifterat e lacit do kene qene

  Përgjigju
 • Sondazhi i ditës:

  A besoni se SPAK do të bëjë drejtësi për 21 janarin?×

Lajmi i fundit

Ëndrra e Anglisë quhet Pep Guardiola, lista me trajnerët kandidatë për të zëvendësuar Southgate te 'tre luanët'

Ëndrra e Anglisë quhet Pep Guardiola, lista me trajnerët kandidatë për të zëvendësuar Southgate te 'tre luanët'