Po transportonin emigrantë të paligjshëm, arrestohen 2 të rinjtë në Morinë (VIDEO)

MORINË- Dy të rinj kanë rënë në pranga pasi janë konstatuar në Morinë duke transportuar emigrantë të paligjshëm. Ata po i transportonin emigrantët me një furgon tip "Volksëagen" në drejtim të Kosovës, ndërsa destinacioni i tyre final ishin vendet e BE-së.

Burime zyrtare bëjnë me dije se janë arrestuar Oltion Tupi, 32 vjeç dhe Ertigern Tupi, 27 vjeç, banues në Krujë.

Materialet hetimore do t’i kalojnë Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Kukës, për veprime të mëtejshme.

SI.E./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A jeni dakord me rekomandimin e Komitetit të Imunizimit për dozë të tretë vaksine për mbi 60 vjeçarët?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Raporti i Progresit të KE-së për Kosovën: Zgjedhjet e parakohshme dhe pandemia, integrimi drejt BE ka ngecur