Po transportonte emigrantë të paligjshëm, arrestohet 25-vjeçari në Kurbin

Foto ilustruese

KURBIN- Një 35-vjeçar është arrestuar në Kurbin pasi është konstatuar duke transportuar emigrantë të paligjshëm.  Burime bëjnë me dije se 35-vjeçari është identifikuar si K.S., dhe është banues në Kamëz.

Ai u ndalua në Kurbin me një mjet tip ’Benz’ dhe po transportonte 7 emigrantë të paligjshëm kundrejt pagesës. 35-vjeçari iu kishte premtuar emigrantëve kalimin drejt vendeve të BE-së, ndërsa si destinacion fillestar kishin Kosovën.

Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Kurbin, për veprime të mëtejshme procedurale, për veprën penale “Ndihma për kalim të paligjshëm të kufijve”.

SI.E./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Propozimi i PD-së, a besoni se do të bëhet vettingu i politikanëve?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Hetimet për vdekjen e rusëve në pikën zero! Grupi Hetimor mori gabim mostrat e ujit dhe të klorit, ISHP i kthen mbrapsht! Kthimi i trupave peng i hetimeve