'Po vij nga mali i Gramozit', emigranti nga Kolonja humb kontaktet me familjarët në kthim nga Greqia, nisin kërkimet nga të dyja anët e kufirit

'Po vij nga mali i Gramozit', emigranti nga Kolonja humb kontaktet me familjarët në kthim nga Greqia, nisin kërkimet nga të dyja anët e kufirit

Foto ilustruese

Një 60-vjeçar nga Erseka emigrant në Greqi, ka humbur kontaktet me familjen prej të shtunës, pasi kishte njoftuar se do të kthehej përmes malit.

Në kontaktin e tyre të fundit Nevruz Zhuli ju kishte rrëfyer se do të udhëtonte drejt Ersekës nëpërmjet malit të Gramozit por pas asaj telefonate 60 vjeçari nuk ka kontaktuar më me familjarët e tij.

Familjarët janë të frikësuar nga fakti që në këtë udhëtim 60 vjeçarin nuk e ndihmonin kushtet atmosferike për shkak të rreshjeve të dëborës, ngricave dhe të ftohtit.

Policia ndërkohë është vënë në kërkim të tij duke kontaktuar edhe me shtetin grek nësë egziston mundësia e kthimit mbrapsht në të kundërt kërkimet do të nisin edhe në malin e Gramozit. Aktualisht po kryhen kërkime nga te dyja anët e kufirit. 60 vjeçari kishte shkuar për punë sezonale në Greqi.

B.K/SI.E./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Në Shqipëri do të prodhohen municione për Ukrainën, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

Vetingu largon përfundimisht nga sistemi i drejtësisë gjyqtaren Zeqine Sollaku, bashkëshorten e ish kryeprokurorit Sollaku

Vetingu largon përfundimisht nga sistemi i drejtësisë gjyqtaren Zeqine Sollaku, bashkëshorten e ish kryeprokurorit Sollaku