Po xhironin në Afrikën Qendrore, tre gazetarë rus gjenden të vrarë

Po xhironin në Afrikën Qendrore, tre gazetarë rus gjenden të vrarë

Dy nga gazetarët e vrarë në Rusi

Tre gazetarë të njohur rusë janë vrarë në Republikën e Afrikës Qëndrore. Sipas mediave ruse, gazetarët kanë rënë pre e një bande grabitësish teksa po xhironin një dokumentar me mercenarë.

Viktimat janë identifikuar si Orhan Dzhemal gazetar, Aleksandr Rastorguev regjizor dhe Kirill Radchenko operator.

Sipas Ministrisë së Jashtme Ruse viktimat janë identifikuar nga familjarët e tyre në bazë të dokumenteve të tyre personale.

Operatori Kirill Radchenko

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A duhet të zhvillohen zgjedhje të reja në komunat në veri të Kosovës?×

Lajmi i fundit

Sinjale largimi, Orges Shehi pas humbjes në finale: I dërrmuar për ta nisur nga e para

Sinjale largimi, Orges Shehi pas humbjes në finale: I dërrmuar për ta nisur nga e para