Pogradec/ Era e fortë rrëzon pemën në parkun e qytetit! Disa zona pa energji elektrike gjatë natës

Pamje nga Pogradeci

Pamje nga Pogradeci

Era e fortë ka rrëzuar një pemë në parkun e qytetit të Pogradecit. Fatmirësisht nuk ka pasur qytetarë në lëvizje.

Burime për Report Tv bëjnë me dije se për shkak të erës së fortë në 3 njësi ka pasur probleme me energjinë elektrike gjatë natës.

Më konkretisht mungesa e energjisë elektrike është konstatuar në Dardhas, Çerravë dhe Propisht por është rikthyer në mëngjes.

Moti sot parashikohet i ftohtë, me temperatura të ulëta, erë të fortë dhe reshje dëbore në zonat malore.


Lajmi kryesor:

Erë e fortë dhe reshje dëbore, disa zona pa energji elektrike në Kukës, Tropojë e Korçë! Bizneset ndezin gjeneratorët (VIDEO)


/r.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A mendoni se Presidenti i ri do të jetë një prej emrave të propozuar nga opozita?×

Lajmi i fundit

John

Ndihma për Ukrainën, Biden: Populli i Shteteve të Bashkuara qëndron së bashku me popullin trim të Ukrainës