Policia e Elbasanit përkujton 108-vjetori i Policisë së Shtetit

1610536142_policiaelbasan.jpg

Edhe në qytetin e Elbasanit është përkujtuar ditën e sotme krijimi i institucionit të Policisë së Shtetit.

Drejtoria vendore e policisë së qarkut Elbasan përkujtoi 108-vjetorin e themelimit të institucionit më të rëndësishëm të garantimit të sigurisë.

Në këtë ceremoni morën pjesë efektivë nga të gjitha sektorët, drejtues institucionesh dhe familjarë të efektivëve të rënë në krye të detyrës.

Ceromiania u zhvillua në masat e anti-COVID duke mbajtur maskën, si fillim hapja u bë me himnin kombëtar ku u ngrit flamuri nga një efektive e skuadrës Shqiponja dhe më pas vazhdoi me fjalën përshëndetëse të drejtorit të policisë se qarkut z. Alket Shatro.

Në fund të aktivitet u dha një certifikatë për shërbimet e dalluara nënkomisarit Dashamir Lamaj.


Lajmi kryesor:

108 vjetori i themelimit/ Çuçi: Policia e Shtetit, sot institucioni më i besueshëm! Veliu: Ka pësuar transformim rrënjësor! Ceremoni në disa qytete


E.M./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    LSI prezanton programin elektoral të njëjtë me atë të vitit 2009 kur erdhi në pushtet. Ju krijon besim realizimi i tij?×

Lajmi i fundit

John

Moti i keq/ Aksident në aksin Korçë-Pogradec, një person i lënduar