Policia material shtesë për falimentin e “Gulf-it”

Pak ditë më parë një material shtesë ka mbëritur nga policia në prokurorinë e Tiranës, e cila prej një jave ka nisur hetimet lidhur me falimentin e menjëhershëm të kompanisë së naftës “Gulf”.

Bëhet fjalë për disa deklarime dhe bilance të kësaj kompanie, ku janë referuar pasqyrat financiare të këtij biznesi. Në materialin e policisë së Tiranës referuar prokurorisë janë dhe disa denoncime të bizneseve dhe qytetarëve të ndryshëm, të cilët kanë rënë preh mashtrimit me tollonat e naftës.

Në deklarimet që kanë dhënë menaxherët e kësaj kompanie, ata kanë pretenduar se kanë shitur naftën sipas diretivave të kryemenaxherit të kompanisë Albano Aliko. Gjithashtu menaxherët kanë pohuar se ende nuk kanë marrë pagesat mujore, duke e ndjerë veten të mashtruar.


Lajmi kryesor:

“Gulf” në katër ditë mashtroi me tollona bizneset e qytetarët


  • Sondazhi i ditës:

    Nisja e vitit të ri shkollor të hënën, a jeni dakord me mësimin me turne dhe orët e shkurtuara për nxënësit?×

Lajmi i fundit

John

Serbët të mos na provokojnë se këtë herë nuk e kanë historinë në anën e tyre!