Policia ndërpret mësimin online të instruktores së fitnesit, menduan se po thyente rregullat antiCOVID (VIDEO)

Louise Lewis, po zhvillonte mësimin e saj online, në studion e saj në veri të Uellsit, kur mori një vizitë të papritur nga tre oficerë policie. Ata mbërritën për të hetuar një informacion se ajo po shkelte rregullat e Covid-19.

Gjatë klasës së saj , ajo kishte ndezur drita dhe kishte vendosur muzikë me zë të lartë në Studion e saj të Fitness në Aspire kur dëgjoi trokitjen në derë.

Ajo ndaloi muzikën dhe shkoi për të kontrolluar kush ishte dhe u frikësua kur pas se ishin tre police. Ajo i mori oficeret brenda dhe u tregoi se nuk kishte shkelur asnjë rregull.

Ajo tha: 'Unë nuk kam thyer asnjë rregull sepse të gjitha klasat e mia janë në internet. Isha i lumtur që erdhën, vërtetova se po i bëja gjërat në mënyrë korrekte. '

Ajo theksoi se pandemia i ka shkaktuar shumë vështirësi bizneseve të tilla, por që online është e vetmja mënyrë për të siguruar vazhdimësinë.

/b.ha./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Basha apo Berisha, sipas jush kush e ka mbështetjen e anëtarësisë së PD-së?×

Lajmi i fundit

John

Britania thotë se po furnizon Ukrainën me armë antitank