Polonia: Dy miliardë euro për të forcuar kufirin me Ukrainën

Polonia: Dy miliardë euro për të forcuar kufirin me Ukrainën

Foto: Donald Tusk

Varshava do të shpenzojë dy miliardë euro për të forcuar kufirin.

"Ne kemi vendosur të investojmë 10 miliardë zloty ose rreth 2.34 miliardë euro, për sigurinë tonë dhe mbi të gjitha për mbrojtjen e kufirit tonë lindor", tha kryeministri Donald Tusk për shtypin teksa prezantoi një projekt të quajtur "Mburoja Lindore".

Një projekt i cili përfshin një sistem të fortifikimeve në kufirin me Rusinë dhe Bjellorusinë.


Lajmi kryesor:

Lufta në Ukrainë/ 10 mijë njerëz evakuohen nga rajoni i Kharkiv! Polonia jep 2 miliardë euro për të fortifikuar kufirin


Xh.K/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A besoni se SPAK do të bëjë drejtësi për 21 janarin?×

Lajmi i fundit

Eksperti i PD-së: Rënia e Euros rrit çmimet, qeveria të jetë më e kujdesshme

Eksperti i PD-së: Rënia e Euros rrit çmimet, qeveria të jetë më e kujdesshme