PPE kërkon që Greqia të dalë
nga Eurozona

Shefi i grupit të euro-deputetëve të Partisë Popullore Europiane, Manfred Veber, kërkon nxjerrjen e Greqisë nga zona e Shengenit. Në një intervistë për gazetën “Frankfurter Allgemeine Zeitung”, Veber tha se “Greqia nuk i mbron kufijtë në bazë të rregullave të Shengenit dhe se po shkel të drejtën europiane”.

  • Sondazhi i ditës:

    Pse po tërhiqen kandidatët e Partisë Demokratike?×

Lajmi i fundit

'Ti dhe Luizi çift gjithë jetën', Kiarës i del në mbrojtje gjyshja: Ta dinë të gjithë kush je ti, dje duhet ta kishin lënë BBV banorët