Prej dy ditësh asnjë i prekur në Kukës, drejtori i bashkisë: Ne po ndihmojmë çdo person në nevojë

Fatmirësisht sot në Kukës nuk ka patur raste të reja me COVID-19, por burime bëjnë me dije se familjet e personave të kontaminuar si dhe të afërm të tyre janë në izolim të plotë dhe në mbikqyerje të vazhdueshme nga njësia vendore e Shëndetësisë në Kukës.

Krahas monitorimit për bartësit e koronavirusit, që kryhet çdo ditë nga personeli shëndetësor, tashmë po trajtohen me ndihma në paketa ushqimore, por edhe me medikamente. Ne bashkëpunim me bashkinë, pakot ushqimore janë shpërndarë nç çdo familje të identifikuar....

"Sot kemi ardhur në familjen e infermieres së prekur nga koronavirusi gjatë shërbimit që i bëri pacientëve. Po i ndihmojmë me ilaçe dhe çfarëdo nevoje jetike të kenë ato. Ne në bashkpunim me bashkinë kemi marrë listën e disa personave që kanë nevojë dhe jemi në gadishmëri për të ofruar çdo lloj shërbimi,"-shprehet Fadil Morina, drejtor i NjVSh Kukës.

Ndërkohe prej dy ditësh Kukësi tashmë nuk ka shënuar raste të reja me Covid 19. Testet kanë rezultuar negative. Qyteti ngjan me përditshmerinë e lëvizjeve të zakonshme të qytetarëve, të cilët sot kanë populluar rrugët duke bërë që të ngjajë si një ditë e zakonshme.


Lajmi kryesor:

5% e të prekurve në COVID-19 në Shqipëri kanë humbur jetën, 56% janë shëruar! 22 raste të reja sot (VIDEO)


Ne.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    'Basha kryeministër e Rama president', a do të ishit dakord me këto poste për kryetarët e partive të mëdha pas vitit 2021?×

Lajmi i fundit

John

Covid nuk i ndal dasmat/Në Durrës hetohet dhe gjobitet pronari i një lokali, nuk u respektua distancimi fizik