Prej dy ditësh, flakët vijojnë të djegin pemët në pyllin e  fshatit Osnat të Pogradecit! Zjarrfikësit po punojnë për shuarjen e flakëve

 

Një vatër zjarri masive prej 2 ditësh ka përfshirë një sipërfaqe pylli në fshatin Osnat, njësia Dardhas, në zonën e quajtur Qafë Panjë në Pogradec. Prej dy ditësh punonjës të pyjores, zjarrfikës dhe punëtorë shërbimesh po punojnë për fikjen e vatrës së zjarrit. Këtë pasdite është arritur të izolohet një pjesë e tij, por vatra e zjarrit vijon të jetë aktive.


Lajmi kryesor:

Zjarr në pishat e Pogradecit, digjet një sipërfaqe e madhe! Flakët shkrumbojnë edhe pyllin e fshatit Osnat


I.K./KT/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Propozimi i PD-së, a besoni se do të bëhet vettingu i politikanëve?×

Lajmi i fundit

John

VIDEOLAJM/ Korça zgjohet 'nën pushtetin' e mjegullës