Presidenti i ri, Gjiknuri: Opozita e humbi shansin, dështoi të diskutonte emrat larg syve të publikut

 

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Socialiste Damian Gjiknuri ka komentuar procesin e zgjedhjes së presidentit të ri. Gjiknuri tha se opozita e humbi shansin për të propozuar një kandidat, ndërsa theksoi se pasdite PS do publikojë emrin e kandidatit.

“Shans i humbur nga ana e opozitës. Emri i presidentit do diskutohet sot në kryesinë e PS ku natyrshëm është marrë edhe opinioni i deputetëve por grupi negociator kanë zhvilluar diskutime edhe me të ngushta për profilin e duhur që di i duhej vendit. Të gjitha emrat janë në konsideratë por grupi negociator dhe kryesia e PS dot do marrë një vend me propozimin përkatës më vonë do diskutohet me grupin parlamentar. Jemi të bindur që do kemi të zgjedhur një president shumë shpejt. Nuk do ishte etike të përmend emra, janë diskutim i brendshëm. Një nga defektet që do ia vendosja në dukje opozitës, është që ishte e paaftë për të diskutuar emra. ”, tha Gjiknuri.


Lajmi kryesor:

Socialistët zgjedhin gjeneralin Bajram Begaj si kandidat për presidentin e ri të vendit! Rama: Kryetar shteti që rrezaton mirësinë për Shqipërinë


SI.E./r.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Shqipëria luan ndaj Italisë sfidën e parë në Euro 2024, kush fiton?×

Lajmi i fundit

Bregu: Zero roaming me BE-në deri më 2027

Bregu: Zero roaming me BE-në deri më 2027