Presidenti mbi palët? Këshilltari i Metës: Rol që e ka luajtur gjatë gjithë mandatit! Rama e ka sulmuar! Bushka: Kryeministri është politik, gjykohet nga publiku

Presidenti mbi palët? Këshilltari i Metës: Rol që e ka luajtur gjatë gjithë mandatit! Rama e ka sulmuar! Bushka: Kryeministri është politik, gjykohet nga publiku

1621337711_autoBledarDervishaj21560440051.jpeg

I pyetur nëse Presidenti e ka respektuar rolin e tij për të qenë mbi palët, këshilltari i Metës, Bledar Dervishaj tha në Kushtetuese se gjatë gjithë mandatit Presidenti e ka luajtur këtë rol. Por sipas tij Meta është sulmuar shpesh ndaj Edi Rama, dhe për këtë dorëzoi një video.

"Përgjatë gjithë legjislaturës e kemi respektuar këtë. Për të krijuar një klimë bashkëpunuese bëmë edhe dy mbledhje të Këshillit të Sigurisë Kombëtare. Realizuam një platformë bashkëpunimi, dorëzuar Rama përmes ambasadores së SHBA, edhe liderit të opozitës Basha iu dorëzua por askush prej palëve nuk shfaqën asnjë angazhim", tha Dervishaj.

Ndërkohë që përfaqësuesja e Kuvendit, në lidhje me filmimet nga fjalimet e Ramës, tha se Kryeministri është përfaqësues politik ndërsa presidentit nuk i tolerohen të tilla sjellje.

"Ai është subjekt politik. Në zgjedhje ai përdor strategjinë të tij, qofshin të drejta apo të padrejta. Këto i vlerëson publiku. Nuk është në rolin e Presidentit të sillet si përfaqësuesit e partive politike"


Lajmi kryesor:

Vendimi brenda 30 ditëve, mbyllet seanca në Kushtetuese për shkarkimin e Metës! Kuvendi: Jo më President si ky! Presidenca: Shpallni nul procedurat


K.T./M.Q./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A jeni dakord me nismën e PS për të zbuluar politikanët bashkëpunëtorë të ish-sigurimit?×

Lajmi i fundit

Ish bashkëshorti nxjerr videot kur Britney Spears i bërtet dy djemve: Nuk mund të rri duarkryq

Ish bashkëshorti nxjerr videot kur Britney Spears i bërtet dy djemve: Nuk mund të rri duarkryq