VIDEO/ Prezantim spektakolar i Benzema-s në Arabinë Saudite, 60 mijë tifozë për të parë ‘Topin e Artë’ në stadium

Karim Benzema është prezantuar si një superstar në Arabinë Saudite. 60 mijë tifozë të Al Ittad e kanë pritur në stadium francezin, i cili la Real Madridin pas 14 sezonesh si një prej futbollistëve që ka fituar më shumë në histori.

Njerëz në rresht që e nderonin, brohorime dhe fishekzjarre nuk munguan, ndërsa vetë futbollisti prezantoi edhe ‘Topin e Artë’ që mori sëfundmi. Benzema pritet të fitojë rreth 200 milionë euro në sezon te Al Ittad, ndërsa zgjodhi Arabinë Saudite sipas tij pasi është vend myslimin. Ndër të tjera Benzema e quajti si një transferim në shtëpi.

Ne.k./r.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Ndryshe nga biznesi i vogël profesionet e lira do të tatohen, si ju duket?×

Lajmi i fundit

 Zgjedhjet në Kukës, deri në orën 12:00 votuan 19.91% e votuesve

Zgjedhjet në Kukës, deri në orën 12:00 votuan 19.91% e votuesve