Prezantohemi si destinacion ‘COVID FREE’, qeveria jep 100 mln lekë për të promovuar Shqipërinë turistike

Prezantohemi si destinacion ‘COVID FREE’, qeveria jep 100 mln lekë për të promovuar Shqipërinë turistike

Foto ilustruese

Këshilli i Ministrave me propozim të Ministrisë së Turizmit ka vendosur të shtojë një fond prej 100 milionë lekësh në programin “Zhvillimi i turizmit”, për të promovuar vendin. Sipas vendimit me anë të këtij fondi do të realizohet promovimi i Shqipërisë në vendet ndërkombëtare si një destinacion mikpritës ‘COVID FREE’.

Një vendim dhe mbështetje e tillë vjen në prag të sezonit turistik, dhe qeveria ka deklaruar më herët se vera do të jetë pa masa kufizuese, ndërkohë që janë realizuar vaksinimet e premtuara përpara qershorit.

Ky fond do të përballohet nga fondi rezervë i buxhetit të shtetit  përcaktuar për këtë vit. 

K.T./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Arrestimi i mjekut, a po bëhet sa duhet për të luftuar korrupsionin në sistemin shëndetësor?×

Lajmi i fundit

Partia e saj doli e para në zgjedhje, Giorgia Meloni: Koha e përgjegjësisë, nuk do ta tradhtojmë Italinë, siç s’e kemi tradhtuar

Partia e saj doli e para në zgjedhje, Giorgia Meloni: Koha e përgjegjësisë, nuk do ta tradhtojmë Italinë, siç s’e kemi tradhtuar