Primaret e Berishës, kush janë 37 kandidatët për 12 bashki! Në garë për Krujën edhe një aktivist i Partisë së Lirisë

Primaret e Berishës, kush janë 37 kandidatët për 12 bashki! Në garë për Krujën edhe një aktivist i Partisë së Lirisë

Albana Vokshi

Kryesia Rithemelimit ka miratuar sot kandidaturat e tjera për primaret brenda saj, për 12 bashki. Këtë e bëri të ditur në një konferencë për mediat, drejtuesja e Komisionit për Organizmin dhe Kontrollin e Operacioneve Elektorale, Albana Vokshi. Në listë për garën e primareve për bashkinë e Krujës është edhe Denis Hidri që vjen nga radhët e Partisë së Lirisë.

BASHKIA FUSH-ARREZ

1 Ded Zef Bajraktari

2 Hil Ndue Kola

3 Hil Zek Curri

4 Nik Ded Nika

5 Pjetër Zef Qafa

BASHKIA CERRIK

1 Ankelita Çela

2 Servet Duzha

BASHKIA GJIROKASTER

1 Dorjan Lami

2 Enkelejda Shefki Mushi

3 Shemsho Lamja

4 Telnis Abaz Skuqi

BASHKIA PERMET

1 Edmond Lefter Komino

2 Niko Spiro Shupuli

BASHKIA KELCYRE

1 Arjan Kapllan Kasaj

2 Edmond Gole Nano

BASHKIA MEMALIAJ

1 Albert Abedin Malaj

2 Bukurosh Qani Ajdini

BASHKIA TEPELENE

1 Baftjar Et'hem Imeri

2 Hysni Asllan Kasëmi

BASHKIA LIBOHOVE

1 Adil Fahri Xhelili

BASHKIA KOLONJE

1 Et'hem Sajamit Lumani

BASHKIA KAMEZ

1 Arjan Xhevit Hoxha

2 Asllan Shaban Dogjani

3 Shemsi Selim Prençi

BASHKIA BULQIZE

1 Dëfrim Mufit Fiku

2 Fatos Jaho Hoxha

BASHKIA KRUJE

1 Agim Ismail Kodra

2 Agron Sure Loka

3 Andi Hamit Gjoka

4 Aqif Shaban Mesi

5 Arjan Qemal Vogli

6 Denis Hidri

7 Genc Asllan Laçi

8 Gëzim Liman Hoxha

9 Ilir Hasan Ndreu

10 Imer Zenel Merlika

11 Ndriçim Bajram Babasi

Vokshi tha se për bashkitë e tjera është duke u biseduar me partitë e tjera aleate. Ndërkohë në ditët në vijim KOKOE do të japë një informacion më të plotë me statistika me kandidaturat e miratuara nga kryesia. Këto 37 bashki përmbyllin emrat e kandidatëve të primareve për 61 bashkitë.

M.Q./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A mendoni se Berisha e Meta do e arrijnë qëllimin me protestën e 6 dhjetorit×

Lajmi i fundit

VIDEO/ Në vendin dhe momentin e duhur, Alvaro Morata shënon sërish për Spanjën

VIDEO/ Në vendin dhe momentin e duhur, Alvaro Morata shënon sërish për Spanjën