Primaret e Berishës në Devoll, dorëhiqet Arben Miza: Kandidatët e tjerë kanë dhënë kontribute! T'i hapet rrugë të rinjve

Primaret e Berishës në Devoll, dorëhiqet Arben Miza: Kandidatët e tjerë kanë dhënë kontribute! T'i hapet rrugë të rinjve

1670145991_devoll1024x576.jpg

Largohet nga lista e kandidatëve në Devoll Arben Miza, ish kryetar i degës së PD Devoll.

Njoftimi për largimin e tij është bërë që ditën e enjte por vetëm sot me shpalljen e listave u vu re edhe mungesa e tij.

Sipas Mizës tërheqja ka ardhur me arsyen se gratë që janë kandidate kanë dhënë kontribute dhe janë të afta e për këtë arsye sipas tij duhet t’i hapen rrugë figurave dhe kandidatëve të rinj.

Mesazhi i Arben Mizës shkon edhe më tej kur thotë që duhet të ndjekin dhe të tjerë rrugën e tij pasi  jo të gjitha pozicionet duhet të mbahen nga të njëjtët persona.

Kandidatët në Devoll tashmë janë:

  • Elvis Hajderelli
  • Vojsava Bregu
  • Xhensila Kapo


Lajmi kryesor:

'Rithemelimi' mban primaret! Dorëhiqen 8 kandidatë, akuza për manipulime të procesit! Berisha: Largimet, shprehje e lirisë


  • Sondazhi i ditës:

    A duhet miratuar rezoluta anti-korrupsion e propozuar nga PS?×

Lajmi i fundit

Kavajë, 66 vjeçari rus gjendet i vdekur në apartamentin e tij në Golem

Kavajë, 66 vjeçari rus gjendet i vdekur në apartamentin e tij në Golem