Primaret në Korçë, 10000 anëtarë pritet të marrin pjesë në votimet për 5 bashki

 

Në Qarkun Korçë ka nisur votimi për primaret e Partisë Demokratike që do të nxjerrin kandidatët për zgjedhjet vendore të 14 Majit.

Votuesit që do të zgjedhin kandidatët janë anëtarët e PD dhe simpatizantët të cilët janë pajisur me një kartë të posaçme anëtarësie për të votuar gjatë gjithë ditës së sotme.

Në Korçë reth 4000 votues ndërsa votohet për kandidatët:

 • Ledina Alolli
 • Gjergji Gjata
 • Entela Dvorani

Në Pogradec rreth 1000 votues për kandidatët:

 • Zihni Tollozhina
 • Oligert Mucllari

Në Devoll mbi 2000 votues ndërsa votohet për kandidatët:

 • Vojsava Bregu
 • Arben Miza
 • Elvis Hajderlli
 • Xhensila Kapo

Në Maliq mbi 2000 votues ndërsa votohet për kandidatët:

 • Alfred Berberi
 • Alfred Gega

Në Kolonjë më pak se 1000 me një kandidat të vetëm:

 • Ethem Lumani


Lajmi kryesor:

'Rithemelimi' mban primaret! Dorëhiqen 8 kandidatë, akuza për manipulime të procesit! Berisha: Largimet, shprehje e lirisë


/r.k./Shqiptarja.com
 • Sondazhi i ditës:

  Shqipëria luan ndaj Italisë sfidën e parë në Euro 2024, kush fiton?×

Lajmi i fundit

Nga se shkaktohet paraliza e gjumit dhe çfarë ndodh gjatë saj

Nga se shkaktohet paraliza e gjumit dhe çfarë ndodh gjatë saj