Prodhuesit Kosovarë nisin kamionë me ndihma ushqimore për banorët e dëmtuar nga tërmeti

Një numër i madh i prodhuesve kosovarë me ndihma janë nisur për në Shqipëri.

Ata janë ngarkuar me ushqime dhe gjëra të ndryshime për t’i dal në ndihmë banorëve të prekur nga tërmeti, raporton Gazeta Insajderi.

Po ashtu edhe gjatë ditës së djeshme shumë qytetarë vullnetarisht kanë dërguar ndihma për banorët e Durrësit të cilat kanë qenë më të prekurit nga tërmeti.

Ndërsa në Shqipëri janë njësiti i kërkim shpëtimit i Forcave të Armatosura të Kosovës (FSK)


Lajmi kryesor:

BOTA me sytë nga Shqipëria/ Vijojnë ndihmat nga partnerët për të prekurit nga tërmeti, Arabia jep 3 mln euro


  • Sondazhi i ditës:

    A është gati Shqipëria për sezonin e ri turistik?×

Lajmi i fundit

John

Ekzekutimi në Elbana/ Dalin pamjet, kjo është makina e djegur që dyshohet se i përket autorëve