‘Prodistët e Vlorës’: Jepe besën, jepe fjalën, të gjithë bashkë do ia dalim! (VIDEO)

“Të gjithë bashkë do t’ia dalim”, por duhet që të kemi besim edhe të ngrohim shpirtin e njëri-tjetrit me më shumë shpresë dhe optimizëm. Kjo është iniciativa e artistëve shqiptarë, të cilët dita-ditës realizojnë video-mesazhe për bashkëkombësit e tyre brenda edhe jashtë kufijve, për ndërgjegjësim ndaj COVID-19.

Parodistët e Vlorës Afrim Agalliu dhe Agron Hamo vijnë me një këngë të orkestruar nga Artur Dhamo për virusin korona. Artistët përmes këngës jo vetëm përshkruajnë situatën, por edhe bëjnë apel që të të gjithë bashkë të respektojmë edhe këshillat e dhëna nga specialistët.


Lajmi kryesor:

Lufta ndaj koronavirusit bashkon artistët shqiptarë në të gjithë botën: S'ka asgjë më të rëndësishme se jeta! (VIDEO)


v.d./b.ha./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Kush mendoni se duhet ta drejtojë Partinë Demokratike pas 13 qershorit?×

Lajmi i fundit

John

Gruaja e shoferit të kamionit me 400 kg kokainë: Burri im është i pastër, s’e dinte çfarë kishte në mjet! Ai vetëm drejton, nuk ngarkon e shkarkon mallin