Projekti ‘Shkolla për Shëndetin’/ Ministrja Kushi takon ambasadorin zviceran: Të angazhuar në projekte të përbashkëta në fushën e Arsimit

Ministrja Evis Kushi dhe Ambasadori i Zvicrës në Tiranë Adrian Maître

Shqipëria pritet të zhvillojë projekte të përbashkëta në fushën e Arsimit me Ambasadën Zvicerane në Tiranë.

Ministrja e Arsimit, Sportit dhe Rinisë Evis Kushi është takuar me Ambasadorin e Zvicrës në Tiranë Adrian Maître, në ambientet e MARS, ku kanë biseduar për projektet e përbashkëta në fushën e Arsimit dhe kërkimit shkencor.

"Me Ambasadën Zvicerane në Tiranë kemi vullnetin për të zhvilluar projekte të përbashkëta në fushën e Arsimit dhe Kërkimit Shkencor. Një prej tyre është edhe projekti 'Shkolla për Shëndetin', për të cilin diskutuam gjerësisht me Ambasadorin e Zvicrës në Tiranë Sh. T. Z. Adrian Maître'- shkruan Ministrja.

Kushi nënvizon më tej se të dyja palët do të angazhohen për zbatimin me sukses të kësaj nisme, me qëllim përfitimin nga ana e nxënësve, mësuesve, familjeve e komuniteteve nëpërmjet promovimit të sjelljeve e praktikave të shëndetshme për ushqyerjen dhe aktivitetin fizik.

Be.K./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A e largon dot Sali Berisha nga drejtimi i PD-së Lulzim Bashën?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Vrasja e Sabrinës, familja denoncon në SPAK gjyqtarin dhe prokurorin! Liruan nga burgu burrin vrasës, 2 muaj para se t'i merrte jetën 23 vjeçares! Kërkon kujdestarinë e mbesës