Propozimi i Bozdos: Nuk kishte nevojë për dy kuvende, mjaftonte një referendum për krizën në PD

 

Për Enno Bozdon kriza e lidershipit të PD-së dhe mungesa e opozitarizmit kundrejt mazhorancës është një emergjencë që duhet zgjidhur sa më parë. Për ‘Kontrast’ në Report TV ai tha se edhe organizimi i dy kuvendeve është i tepërt për aq kohë sa palët mund ta zgjidhnin bashkërisht përmes një referendumi.

“Jemi në situatën ku lidershipi i PD sfidohet publikisht, edhe nga Sali Berisha. Nuk kishte nevojë të bënim dy kuvende, organizonim një komision të përbashkët dhe shkonim në referendum dhe këtu mbyllej kjo histori. Ne kemi katër muaj që nuk bëjmë opozitë ndërkohë që kemi përballë një monstër. Kalojnë marrëveshje dhe ligje dhe palët e kalojnë me batuta me njëri-tjetrin. Kjo histori në një mënyrë apo një tjetër do të shkojë drejt fundit. Duhet zgjidhur përfundimisht kriza e lidershipit si dhe t’i bëhet opozitë atij që ka përballë. Këto duhet më duhen mua si demokrat nga PD” – tha Enno Bozdo në panelin me gazetarët Lorenc Vangjeli e Denis Minga.


Lajmi kryesor:

Enno Bozdo në Report Tv: Kuvendi i 11 Dhjetori shterues, por duhet një lidership përtej Berishës dhe Bashës


M.Q./KT/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Finalja mes Spanjës dhe Anglisë, sipas jush kush e fiton Euro 2024?×

Lajmi i fundit

Sulmi me armë ndaj Trump, Washington Post: Një 20-vjeçar nga Pensilvania qëlloi ndaj ish presidentit

Sulmi me armë ndaj Trump, Washington Post: Një 20-vjeçar nga Pensilvania qëlloi ndaj ish presidentit