Protesta e banorëve të Astirit, bllokohet rruga tek ish-sheshi Shqiponja, makina në radhë (Foto)

Protesta e banorëve të Astirit, bllokohet rruga tek ish-sheshi Shqiponja, makina në radhë (Foto)

Bllokimi i rrugës tek ish-sheshi Shqiponja

Banorët e Astirit kanë marshuar drejt ish-sheshit Shqiponja për të protestuar kundër shembjes së shtëpive të tyre.

Për këtë arsye, rruga është bllokuar dhe shumë makina po qëndrojnë në trafik.

Momentet e bllokimit të trafikut te Sheshi Shqiponja

Banorët kanë thënë se protesta do të vijojë pa afat, derisa të marrin një përgjigjie nga bashkia dhe institucionet përkatëse.

“Do ta vazhdojmë protestën. Kemi njoftuar se sot do të bëhet ndërprerja pa afat e rrugës. Nuk mund të vënë kryqe. Ata nuk interesohen për ne. Jemi në rrugë, nuk na ka njoftuar njeri se kur do prishen shtëpitë.”-ka thënë njëri prej banorëve për Report Tv.


Lajmi kryesor:

'Unaza e Re', protesta e banorëve të 'Astirit' zhvendoset tek ish-sheshi 'Shqiponja': Shtëpia mbrohet me jetë


/b.ha./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Sipas jush, a duhet që KFOR të marrë në kontroll veriun e Kosovës?×

Lajmi i fundit

Sulmi në Banjskë, Albin Kurti për ‘Al Jazeera’ akuzon Beogradin për nxitje të dhunës: Vuçiç synon të krijojë një 'Republika Srpska' në Kosovë

Sulmi në Banjskë, Albin Kurti për ‘Al Jazeera’ akuzon Beogradin për nxitje të dhunës: Vuçiç synon të krijojë një 'Republika Srpska' në Kosovë