Protesta e PD u mbyll pa incidente
asnjë polic nuk ishte i armatosu

Protesta e PD u mbyll pa incidente<br />asnjë polic nuk ishte i armatosu
Në protestën e opozitës para Kryeministrisë nuk u shënua asnjë incident. Ministri i Brendshëm Fatmir Xhafaj kishte urdhëruar që të gjitha forcat e policisë të ishin të paarmatosur.
 
Të gjitha forcat e policisë që kishin siguruar perimetrin e protestës dhe menaxhuan Bulevardin "Dëshmorët e Kombit" ishin të paarmatosur.
 
Edhe pse të pajisur për të përballuar çdo eventualitet, asnjë punonjës policie nuk kishte armë.
 
Përjashtim sigurisht bënin forcat speciale, të cilat qëndronin në gatishmëri jashtë perimetrit të protestës.
 
Në protestën që nisi në orën 12:00 dhe përfundoi rreth orës 14:00 nuk u shënua asnjë incident.


dy.b/shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    EURO 2024/ Fillojnë ndeshjet e fundit, a mendoni se Shqipëria kalon grupin?×

Lajmi i fundit

Euro 2024/ Fullkrug nderon 'Panzerat' në limte, Gjermania barazon 1-1 me Zvicrën dhe del e para në Grupin A! Skoci 0-1 Hungari, trishtohet Shqipëria

Euro 2024/ Fullkrug nderon 'Panzerat' në limte, Gjermania barazon 1-1 me Zvicrën dhe del e para në Grupin A! Skoci 0-1 Hungari, trishtohet Shqipëria