Protesta për varrezën në Manzë të Durrësit, reagojnë muxhahedinët: Banorët janë të nxitur nga regjimi iranian

Banoret e Manzes dje ne proteste

Një ditë pas protestës së banorëve në Manzë të Durrësit, për zaptimin e varrezës publike, ka reaguar kampi ASHRAF 3, ku janë të vendosur anëtarët e MEK-ut.

"Kjo është një akuzë false dhe ky tubim i vogël u provokua dhe u organizua nga disa elementë që punojnë për regjimin iranian", thuhet në reagimin për mediat.

Sipas përfaqësuesit të muxhahedinëve, bashkëjetesa mes tyre dhe banorëve të Manzës është mjaft e miqësore, por disa elemente të caktuar ën fshat po keqpërdoren nga regjimi iranian.

 "Kjo nënkupton kërcënim të sigurisë  për njerëzit e që jetojnë në Ashraf 3", thuhet më tej.

Kujtojmë se një grup protestuesit u mblodhën përpara varrezës publike në Manzë, duke akuzuar se një pjesë e tokës po i jepet për përdorim muxhahedinëve. Ata kundërshtojnë pasi thonë se kjo hapësirë duhet të jetë vetëm në dispozicion të banorëve autokton dhe jo atyre të ardhur nga Irani.

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A zgjidhet kriza në PD me një garë të re për kryetar?×

Lajmi i fundit

John

Kuvendet e PD/ Berisha nga Tropoja: Basha po mbledh firma për 18 dhjetorin duke u premtuar poste drejtorësh e zv.ministrash në qeverinë Rama! E turpshme