Protestat për vrasjen e Klodian Rashës, Meta: Isha në Presidencë i infektuar me COVID kur Stresi me një thirrje po rrëzonte qeverinë

Presidenti Ilir Meta ka pranuar për herë të parë, se gjatë protestave për vrasjen e Klodian Rashës nga policia, ka kaluar Covidin.

 “Kur bëheshin protestat për vrasjen e Klodian Rashës nga policia, isha tek Rezidenca e Presidencës, i infektuar me Covid. Kur Stresi me një thirrje po rrëzonte qeverinë, Rama më akuzonin mua se nxisja minorenët. Nuk fola sepse nuk doja që të përfshihesha, duke qenë se shumë njerëz vuajnë edhe sot nga Covid-19", tha Meta.


Lajmi kryesor:

Pezullimi i fluturimeve, Meta: Kontrollorët të vijojnë punën, cenohet siguria kombëtare! Rama t'i thërrasë mendjes, i ftoj të gjithë në dialog për të shuar këtë tension artificial


I.K./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Të dielën zgjedhjet, cila prej partive politike bëri fushatë më të mirë dhe bindëse?×

Lajmi i fundit

John

Vrasja në Elbasan, Kodheli: E turpshme, nuk mund të bëhet vetëgjyqësi se nuk jemi në komunitet primitiv! Në Tiranë marr më shumë se 10 mijë vota