Protestë në Tiranë për arrestimet e kuksianëve, Shoqëria Civile largon deputetët e PD: Jeni plehra/ VIDEO

Pas Kukësit protesta është zhvendosur në Tiranë për të kërkuar lirimin e personave që u arrestuan mbrëmjen e djeshme për tubimin e dhunshëm dje në Rrugën e Kombit. Nga 23 protestues që janë  arrestuar, sipas Avokatit të Popullit 13 ndodhen në Tiranë. Mbrëmjen e sotme, prej orës 19:30, familjarët, por edhe aktivistë nga Shoqëria Civile janë mbledhur duke protestuar para Drejtorisë së Policisë së Tiranës për të kërkuar lirimin e të arrestuarve. ‘Lironi shqiptarët, arrestoni grabitqarët’ ishin disa nga thirrjet e qytetarëve para Drejtorisë së Tiranës.

Ndërkohë që pas konferencës së Lulzim Bashës, që i bëri thirrje Ramës që të lirojë protestuesit, disa nga deputetët e PD rreth orës 20:30 minuta janë drejtuar për te Drejtoria e Policisë së Tiranës, por janë përplasur me protestuesit nga Shoqëria Civile, të cilët nuk i kanë pranuar. Ata i kanë akuzuar se të gjithë politikanët janë njëlloj dhe se nuk i duan në protestën e tyre që është e iniciuar nga Shoqëria Civile. Në një moment situata është tensionuar mes protestuesve dhe përfaqësuesve të Forumit Rinor të Partisë Demokratike.

Jo për partinë, por për Kukësin dhe Shqipërinë. Protesta nuk është politike, Jeni plehra. Erdhën këta deputetët e opozitës. Rruga mbeti e pa përfunduar kur ishin këta deputetët e PD ne pushtet, kur LSI ishte në pushtet e miratoi taksën Haxhinasto. Sot nuk kanë fytyrë dhe vijnë e bëjnë sikur janë të shqetësuar për kuksianët, këta janë disa plehra që presin të riciklohen dhe të vijnë në pushtet. Vijnë për të prishur kauzat qytetarëve, PS, PD dhe LSI larg protestave qytetare. Edhe Luli edhe Berisha kane bere te njejten gje kur ishin ne pushtet...

Thirrjet e qytetarëve kundër deputetëve të PD në protestë

Ironia më e madhe eshte që bashkëfajtorët vijnë këtu dhe përfitojnë nga kauza e kuksinëve të thjeshtë. PS, PD dhe LSI janë bashkëfajtorët që Shqipëria është në këtë gjendje. Turp! Turp! Turp!

Deklarata e Brizida Gjikondit

“Jam këtu si aktivist, ndasitë nuk më pëlqejnë, kauza është e drejtë, janë të ftuar të marrin pjesë pa dallim të gjithë. Nuk mund të përçahemi për shkak të bindjeve. Qytetarët në mënyrë të ligjshme mbrojnë pronat publike dhe xhepin e tyre duke reaguar dhe mos e pranuar diktatin gjendjen përballë kërbaçit. Të arrestuarit i sollën në Tiranë nga frika që kishin nga populli që do të mblidhej atje, kjo është një taktikë e ulët. Ne nuk i kemi zgjedhur këta që të na rrahin. Marrin 70-vjeçarin dhe e sjellin këtu.


Avokati Adriatik Lapaj

Njëri nga deputetët e PD, Strazimiri është futur në Drejtorinë e Policisë për të marrë informacion për personat që u ndaluan në Kukës dhe u transportuan në Tiranë. Qytetarët kanë nisur firmosjen e një peticioni ku kërkojnë lirimin e qytetarëve të Kukësit që u arrestuan pas protestës dje në Rrugën e Kombit.


Peticioni 


Mes protestuesve sonte para Drejtorisë së Policisë së Tiranës, ishin edhe aktivistët e Shoqatës së Atdhetarëve, përfaqësuesit e së cilës deklarojnë se ishin ata që morën lejen për protestën dje në Rrugën e Kombit për katër orë.

Leja per protesten e djeshme ne Rrugen e Kombit

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Ben Tironci: 02/04/2018 18:28

  Bobo sa pis u bo Bulevardi. Gjitha ato plera te grumbulluara aty.

  Përgjigju
 • Loran shehu: 02/04/2018 03:52

  Cesht ky pler i shoqeris se leshit kte e kan derguar rama si ne kohen e ramizi alis per te hedhir hi syve po si nuk del njeri ta hedhi ne lan kete maskara komunist te sajuar aty

  Përgjigju
 • Anton: 02/04/2018 01:00

  Bravo Na duhet nje shoqeri e forte civil engineering,per te permbysur plehrat e PS-PS-LSI

  Përgjigju
 • Emigrant: 02/04/2018 00:16

  Larg plehrat e politikes nga protesta nqs doni qe te fitoni mbi tiranin

  Përgjigju
 • Njetri: 01/04/2018 23:45

  Bravo lerini ter jasht pd lsi ps hajdut

  Përgjigju
 • Dhori: 01/04/2018 23:08

  Po te jete Monika dhe Nora Malaj, nuk ka kuptim protesta. Larg deputetet nga protesta!

  Përgjigju
 • salah: 01/04/2018 23:03

  Skandal: Lulzim Basha: Erinda Ballanca e SHOQERIA CIVILE E QYTETERUAR

  Përgjigju
 • Tahipi: 01/04/2018 22:55

  O zot 2018 dhe prap prezent tek ne jan prezent barrikadat e V. Hygoit les miserables ( te mjeret ) . Gavroshi shqiptare edhe pse esht i lire ka shetitur boten prap me gure ne dore rri ! Edhe fajin e kan vetem politikanet qe jan bo ma gangster se Al Capone dhe prap marrin vota ose me sakt blejn vota . Perderisa vazhdon blerja e votes te mjeret do vazhdojne gjithmon te jen prezent

  Përgjigju
 • Shkodra: 01/04/2018 22:53

  Per Emigrantin e Bertin kuksianet ju degjenerojn krejt juve qutetar muti jan malsor e jo malok Po msoni shqip

  Përgjigju
 • Zaho: 01/04/2018 22:36

  Keta te gjithe jane anarkiste. Duan shtetin rrumpalle te Saliut.

  Përgjigju
 • Urtesia popullore: 01/04/2018 22:35

  Zihen atllaret shkelmat i hane gomaret.

  Përgjigju
 • NDAL VANDAL!: 01/04/2018 22:27

  Ndoshta eshte e nevojshme te ngrihet edhe SHOQERIA CIVILE E QYTETERUAR per t'ju thene NDAL VANDALEVE dhe atyre qe bejne zhurme per te mbrojtur vandalet.Do te ishte shume mire qe demi tu faturohej vandaleve dhe jo gjithe shqiptareve..

  Përgjigju
  • Kamaleoni: 02/04/2018 09:27

   O je i trashe o je perfitues i koncesionit nese nuk arrin te dallosh ndaj kujt eshte demi ose je thjesht qorr politik qe per hir te partise flet si ajo tipja sduam drita sduam uje vetem ju te jeni aty ku jeni...

 • Fredi: 01/04/2018 21:51

  Ketu i zdrugojne mire se nuk jane neper shpella si atje. Duhet te kuptojne njehere e mire qe nuk protestohet me zjarr dhe gure. Makina kishit plot, i kishit fikur ne autostrade dhe i kishit shfryre gomat. Mos pranoni persona te dhunshem si Sali Lusha dhe as plehrat e PD - LSI! Nese sipas jush ja vlen te djegesh vendin per Monen, Liken, Salen dhe Lulin atehere zoti paste meshire per ju. Digjeni dhe kalleni fare.

  Përgjigju
  • sport01: 02/04/2018 06:49

   o kafshe ndryshimi eshte ketu qe ti ke ngaterruar k... me gomarin.njerezit nuk jan ngritur per politike por per te ardhmen e familjeve te tyre.kjo revolt nuk eshte politike.ti a e kupton qe tarifat jan shume te larta per popullin kuksian.ke njerez qe e kan te nevojshme te levizin 20 here ne muaj ne ate rruge!qe i bie 100 euro per makine.sa euro merr ne muaj ai? tarifat nuk jan vendosur ne baze te ndonje kriteri por rrumpalle.

 • Petrefi: 01/04/2018 21:51

  Vucici dhe miku i tij i ngushte Putini nuk po lene gur pa levizur per te destabilizuar demokracine ne Shqiperi.

  Përgjigju
 • Maks: 01/04/2018 21:49

  Keta trimat e veriut i kan mbushur burgjet e europes per te vetmin faj qe vjedhin egrabisin vilat e vrasin pleq te pafajshem dhe tani bejn si trima me shtetin e paaft qe te vendos ligjin kunder ketyre haxhi qamilsave

  Përgjigju
 • Niku: 01/04/2018 21:14

  Kjo historia e pandeshkueshmerise duhet te marre fund. Skemi pse ta pagujme ne shkaterrimet e tyre. Tu sekuestrohet cfare kane per te paguar demet. Shkaterruan Tiranen per bunmerin dhe nuk u hyri gje ne kembe. Jane mesuar keshtu

  Përgjigju
  • Baca: 01/04/2018 22:21

   Nuk shkon perpara Shqiperia asnjeher me njerez si ju .. ju doni diktatur jeni Enveri sta Ashtu do e bej Edi mos ki merak

 • Berti: 01/04/2018 20:42

  Jane militantet e agjentit Serb mul noka,do jete gabim I madh po te dorezohet Rama nga 200 maloket.

  Përgjigju
 • Keto: 01/04/2018 19:48

  Nuk jane qytetare po jane militantet qe drejtohen nga banditet e opozites se bashkuar,ndersa ato te arrestuar te marrin denimet me te ashpera qe mund te evzistoje,se pasurine e popullit kane shkaterruar.

  Përgjigju
  • Baca: 01/04/2018 22:37

   O emigranti ti qenka me shkoll pse nuk thua na paske Shku dhe ne londer.. Po shteti atje si i trajton qytetaret e vet dhe Ty e din ti??? Apo nuk te vjen Mir se je nje nga pushtetaret ne Shqiperi

  • Emigranti: 01/04/2018 20:57

   Po pse nuk djegin me Londer maloket por bejne si trima ketu. Me burg dhe te paguajne demin e bere. Mjaft me se na lodhet me keto dje gje dhe dhune prej kafshe dhe mesohuni te jetoni me komunitet dhe te respektoni rregullat dhe ligjet o shpellare.

 • Sondazhi i ditës:

  FSHF rinovon kontratën me trajnerin e Kombëtares Sylvinho, a jeni dakord?×

Lajmi i fundit

Tiranë, kanosi dhe i kërkoi 200 mijë € ish-deputetit Vladimir Kosta, arrestohet 24 vjeçari

Tiranë, kanosi dhe i kërkoi 200 mijë € ish-deputetit Vladimir Kosta, arrestohet 24 vjeçari