PS e 'kufizon' me ligjin e ri, por Meta ia merr këngës në Bylis: S'do lejojmë askënd të na cënojë identitetin tonë kombëtar

Ndërkohë që është zbardhur drafti organik për institucionin e presidentit, i cili parashikon kufizim të kompetencave, ku e kufizon atë të mos anulojë datën e zgjedhjeve dhe të mos dekretojë emërimin e ministrave pa u konsultuar me maxhorancën, nga ana tjetër Ilir Meta ndodhet në Bylis.

Nga Bylisi ku ia ka marrë këngës me grupet polifonikese, Meta shkruan se nuk do lejojë askënd të cënojë identitetin kombëtar. Siç duket drafti i mazhorancës për ligjin që do e kufizojë atë në kompetenca, nuk i ka bërë sa duhet përshtypje.

"Sot në Bylisin antik, në një nga kulmet e qytetërimit ilir, me dy grupet e shquara polifonike "Gjergj Arianti" dhe "Bashkimi" ja morëm këngës "Boria në Hekal ra".

Nuk do lejojmë askënd të na cënojë identitetin tonë kombëtar dhe trashëgiminë e vyer kulturore e artistike, që na bën krenar si shqiptarë. Malet tona më të larta", shkruan Meta.


Lajmi kryesor:

PS i hoqi kompetencat/ Meta: Kam zero interes për çdo draft apo përpjekje puçiste!


Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Mallakastrioti: 06/11/2020 15:13

  Largohu nga Mallakastra se eshte vendi i burrave te rralle,e jo cepanakeve hajdut e mafioz, shko kendo te shtepia e Kejdi dhembackes.

  Përgjigju
 • Gradishta: 06/11/2020 14:22

  Baftjar,Baftjar,më keq asnjëherë s'të kam parë,megjithatë ti je i paparë,se je mender i vetmi president 100% i marrë.

  Përgjigju
 • Blenard: 06/11/2020 13:36

  Pupu sa keq esht ber i shkreti

  Përgjigju
 • Hinglateri: 06/11/2020 13:23

  President caro cari

  Përgjigju
 • Miti: 06/11/2020 13:21

  Mjeran!

  Përgjigju
 • Gigi: 06/11/2020 13:08

  Ik andej o legen se na infekton fshatin,e kemi nje vend per ty ne shkembi kuq e vrime ruzes

  Përgjigju
  • O Gigi: 06/11/2020 14:14

   Hidheji ne shpelle ta hane korbat

 • Sondazhi i ditës:

  Jeni dakord që në Shqipëri të ndalohet përdorimi i euros për pagesa?×

Lajmi i fundit

Vlorë/ Trafikimi i makinave luksoze me vlerë 280 mijë euro, arrestohet edhe një 33-vjeçar

Vlorë/ Trafikimi i makinave luksoze me vlerë 280 mijë euro, arrestohet edhe një 33-vjeçar