PS kundër RTSH-së për blerjen e Champions League: Shpenzim qejfi, i kotë, të anulohet kontrata

TIRANE-Partia Socialiste ka dalë kundër vendimit të RTSH-së për blerjen e ndeshjeve të UEFA Champions League dhe Europa League duke e cilësuar si shpenzim qejfi, teksa më këto lekë mund të bliheshin sisteme transmetimi për të mbuluar me sinjal cdo cep të vendit.

"RTSH-ja shpenzime të pavlefshme që lidhen me blerjen e ndeshjeve të Champions dhe Europa League me vlera marramendëse. Nuk di pse TVSH-së i duhen këto, që hyjnë në sektorin e qejfit. Me këto para mund të ishin blerë sistemi transmetimi për të mbuluar cdo cep të Shqipërisë.

Nga banorët kemi pafund ankesa. 1.8 mln euro për Champions Leaguen nuk janë shpenzim që i bëjnë nder TVSH. Asnjë televizion publik shtetëror nuk harxhon para për këtë. I bëj thirrje TVSH të anulojë këtë kontratë që nuk i bën nder askujt, është shpenzim i kotë" mbyllet deklarata.

 • Sondazhi i ditës:

  Përplasja me Bashën, jeni pro apo kundër rikthimit të Sali Berishës në krye të PD-së?

Komento

Komente

 • Saimir: 02/07/2020 14:17

  Ps e ka gabim. Rtl, Zdf e Rai japin ndeshjet e se merkures falas jo si ben vizion minus qe heq sinjalin neper rrethe sepse i genjen mendja se blejm tring. Vizion minus e tring nuk kane sinjal as kellqe per champions

  Përgjigju
 • analisti: 02/07/2020 13:39

  ore e kuptoni se ku eshte halli i ketyre? champions duhet ta marin oligarket e Digitalbit ose Tringut. pse mendoni ju se PS i plasi per shpenzimet qe ben TVSH. po i them ketyre te TVSH se parate e Champions dalin nga reklamat

  Përgjigju
 • Televiku Sovjetiku: 02/07/2020 13:30

  Po t'i biesh kalemit ndoshta do ta kuptosh që Champions sjell pas edhe reklamat ne primetime... Nuk kalohet dita duke pare Falmur Topin dhe Marash Mirashin gjithe diten per mbi 30 vjet. TVSH po sjell filma shume te mire dhe programacion shumë të mire. Ti qe nuk e do qejfin, futu ne kullë andej nga ke ardhur, vetë qendro ne kat të dyte dhe poshtë mbaj derrat (thiun) sic keni bere jetë e mot. Hajt të lum baba, mos i çaj kryt me do punë që janë ma të mëdha se truni yt.

  Përgjigju
  • Televiku Sovjetiku: 02/07/2020 16:11

   Te ka informuar gabim jot ëmë, Miri.

  • Miri: 02/07/2020 14:51

   Te pakten keta i mbanin ne kat te pare po paraardhesit tuaj qe flinin bashke me bagetit ne kasolle

 • Rom6: 02/07/2020 13:07

  E drejt ta anullojn,,me mire me pagese

  Përgjigju
 • Une: 02/07/2020 12:41

  Kjo me duket se eshte lajthitje e PS! RTSH ka nevoj urgjente qe ti ngrihet imazhi publik pasi eshte i vetmi kanal televizive qe ndjek interesin kombetare dhe publik. Kanalet e tjera televizive private punojne ne te zeze, vendosin gjoba dhe promovojne anti-vlerat. Ne vende qe shteti te investoje me shume ne RTSH keta i bejne moral per blerjen e Champion League. Bejne sikur nuk e dine mashtrimet me paketat e kanaleve sportive qe i ropen shqiptaret dhe shteti kurre nuk ka nderhyre. RTSH te nxjerre paketen e vet sportive se do jem i pari qe do ta blej. Me mire parate te shkojne per inters publik dhe kombetare sesa disa matrapazeve ne privat.

  Përgjigju
  • Toni: 03/07/2020 07:55

   A do ishte me mire te kishim nje mbulim te teritorit me sinjale? Pastaj programacion. Shume e turpshme qe disa zona kufitare ne jug te Shqiperise nuk kane sinjal. E njejta situate edhe ne veri vetem sinjal satelitor...×

Lajmi i fundit

John

Vdekja e minatorit, Shehi: Milionat e fituara janë marrë nga gjaku i atij fukarai që vdiq pardje! Aty s’punohet me lopatë, por me automatik se komandojnë grupet kriminale